Kõik pagasist

pagas

Kõik pagasist

Kui raske või suure pagasi võib lennureisile kaasa võtta?
Teeme selgeks!

 • Kui piletil on pagasi juures märge PC, siis tähendab see, et lennufirma arvestab äraantavat pagasit pagasiühiku kaupa (piece concept). Üldiselt lubavad lennufirmad turistiklassis võtta ühe pagasiühiku ning äriklassis kaks pagasiühikut äraantavat pagasit. Iga ühik võib kaaluda sõltuvalt lennufirmast 20–23 kg. Samuti ei tohi reeglina pagasiühiku mõõtmed (laius + kõrgus + pikkus) ületada 158 cm.
 • Kui pagas on lubatust raskem või suurem, tuleb pagasi äraandmisel tasuda lennujaamas lisatasu.
  Osa lennufirrmadest kasutab pagasile kaaluühiku määrasid ning sel juhul on piletil märgitud maksimaalne kilode arv, mis lennule lubatud. See raskus võib olla tavaliselt kuni 23 kg turistiklassis ning kuni 40 kilo äriklassis, oleneb lennufirmast.
 • Väikelastel (alla 2 a), kes lendavad ilma eraldi istekohata, on lubatud enamasti kaasa võtta üks pagasiühik, mis kaalub
  kuni 10 kg, aga on lennufirmasid, mis lubavad kuni 23 kg raskust kohvrit. Enamik lennufirmasid lubab tasuta kaasa võtta ka täielikult kokkupandava vankri/jalutuskäru või turvahälli.
 • Kui lennule on vaja kaasa võtta erisuuruses pagasit (näiteks spordivarustus, lemmikloom jms), mis ei käi tavapagasi mõõtmete ega kaalu alla, siis tuleb sellest kohe reisikonsultandile teada anda.
  Kõik eripagas tuleb eelnevalt broneeringusse lisada ning ka lennufirmalt selle transpordiks kinnitus saada. Sellel pagasil on ka eritariifd, mis tuleb alati lennufirrmaga üle täpsustada.
 • Käsipagasi puhul on üldiselt lubatud kaasa võtta kaheksakilone kohver/kott, aga seegi raskus ja ka koti suurus varieerub vastavalt lennufirmale. Lisaks võib kaasas olla ka väiksem käekott, üleõlakott või sülearvutikott.
  Väikelapsega reisijad võivad kaasa võtta ka kokkupandava lapsekäru. Kui käsipagasile kehtestatud mõõtmed või kaal on lennujaamas kohapeal mõõtes üle normi, siis tuleb maksta lisatasu.
 • Tähele tasub panna ka seda, et on lennufirmasid, mis kõige odavamate piletite puhul ei luba kaasa võtta ka käsipagasit (nt SAS). See peaks kindlasti enne reisi alustamist selge olema, et lennujaamas üllatusi ei tuleks. Käsipagasi eest on siis võimalik eraldi juurde maksta. Või kui maksta kohe veidi rohkem ning osta äraantavat
  pagasit hõlmav pilet, sisaldub juba ka käsipagas hinnas ning enne reisi on aega otsustada, kui palju pagasit kaasa võtta.
 • Käsipagasis on lubatud kaasa võtta vedelikke ja muid samalaadseid aineid, kui need on kuni 100-milliliitristes pakendites, ning kõik vedelikke sisaldavad pakendid peavad mahtuma 1-liitrisesse plastkotti. Samuti on käsipagasisse
  lubatud lennujaamast tollimaksuvabast kauplusest ostetud tooted, mis on pakendatud kinnisesse turvakotti, kuid
  peavad mahtuma kaheksakilose käsipagasilimiidi sisse.
 • Enne reisi tasub alati uurida ostetud lennupileti pagasireeglite kohta vastava lennufirma kodulehelt või reisikonsultandilt.

Artikli autor: Kristin Elm, Estraveli piletimüügi koordinaator
Foto: Schutterstock
Artikkel ilmus ajakirjas “Ärireisija 2022

Jaga postitust


on lisatud ostukorvi.
Tellimuse andmed ja makseviis